Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam79
Toplam Ziyaret3104100
Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim

Hakkımızda

1951 Erzurum doğumluyum. 40 yıllık meslek hayatımı Bir Mühendis Hikayesi kısmında kısaca özetledim.
Bu siteyi Makina Mühendisliği alanındaki tecrübelerimi genç mühendislerle paylaşmak amacı ile kurdum.

Ülkemizde mevcut mühendislik fakültelerinde temel mühendislik kavramları verilmekte, ileri sınıflarda ise dersler daha teorik düzeye taşınmaktadır. Elbette alınan teorik dersler üniveritelerde akademik çalışmalar yapacak veya araştırma geliştirme kuruluşlarında bilimsel araştırmalar yapacak mühendisler için son derece yararlıdır. Ancak okuldan lisans düzeyinde mezun olduktan sonra sanayide çalışmaya başlıyacak mühendisler için teorik bilgilerin pek fazla kullanım alanı bulunmamakta, bir müddet sonra ise bu bilgiler tamamen unutulmaktadır.

Ayrıca şunu eklemek gerekir ki bir mühendisin sanayide en fazla ihtiyaç duyacağı pratik mühendislik bilgileri ne yazık ki üniversitelerde yeterince sağlanamamaktadır.
 

Zaman içerisinde site yeni bilgilerle zenginleştirilecek ve konular projelendirme, imalat, işletme pratikleri, bakım onarım bilgilerini kapsayacak, sanayide yaşanan ölümcül kazalardan örnekler verilerek alınması gereken önlemler anlatılacaktır. Sitede eğer gözünüze çarpan bir eksik veya yanlış olusa lütfen bildiriniz. Ayrıca paylaşmak istediğiniz bilgi veya tecrübelerinizi bu sitede memnuniyetle yayınlayabileceğimi bilmenizi isterim.

Bu siteyi 2011 Aralık ayında kurdum. Tamamlanması zaman alacak gibi gözüküyor.  Zira bilginin sonu yok. Ayrıca hergün "keşke şu bilgiyi de verseydim" yahut "şu kısmı biraz daha anlaşılır anlatsaydım" gibi kaygılarla siteyi geliştirmeye çalışıyorum. Umarım bu çabam en az bir kişinin küçük bir ihtiyacına karşılık olur.

Web sitesi yolu ile etkileşimin en kötü yanı karşı taraf ancak isterse geri bildirimde bulunur. sizden ricam bu site hakkında müspet veya menfi düşüncelerinizi aşağıda verdiğim e-mail adresimden bildirmeniz.

  Saygılarımla

Melik Feridun Dengizek

e-mail: fdengizek@gmail.com